Sağlıklı Yaşam Farkındalığı Eğitimi Tamamlandı!

Marmara Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Yönergesine istinaden hazırlanan “2023 Yılı Hizmet İçi Eğitim Takvimi” kapsamında, yıl sonunda dijital platform üzerinden personelimizden alınan talepler doğrultusunda, Başkanlığımız ve Türk Kızılay iş birliğiyle Sağlıklı Yaşam Farkındalığı Eğitimi düzenlendi. 19 Ocak 2023 tarihinde, saat 10.00’da Prof. Dr. Orhan Oğuz Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitimde Türk Kızılayı eğitmeni sayın Miray ADAKUL sunum gerçekleştirdi.

Eğitmenimiz Miray ADAKUL Beden Kitle Endeksi hesaplaması ile başlayan sunumunda “Obezite nedir?”, “Obezitenin nedenleri nelerdir?”, “Obezite nasıl önlenebilir?” başlıkları ile toplumumuzda önemli bir sorun olan yanlış beslenme konusuna dikkat çekti. Sağlıklı beslenmeyi “dört yapraklı yonca” olarak tanımlayan ADAKUL, günlük beslenmemizde protein, tahıl, sebze ve sağlıklı tohum olmak üzere dört ana besin grubunun yer almasının önemini vurguladı. Eğitmenimiz, yanlış beslenme alışkanlıkları, yetersiz fiziksel aktivite, sigara-alkol kullanma gibi unsurların sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini açıklarken, sağlıksız beslenmenin sadece bireyi değil toplumu riske atan bir alışkanlık olduğunu, bu sebeple tüm bireylerin konu hakkındaki farkındalığının geliştirilmesinin gerekli olduğunu belirtti.

Yaklaşık iki saat süren eğitim programı personelimizin de katılımı ile interaktif olarak yoğun bir ilgi ile tamamlandı. Personelimizden gelen talepler doğrultusunda bütüncül bir bakış açısı ile düzenlediğimiz, farkındalık arttırmaya yönelik eğitimlerimiz devam edecektir.

 

HIZLI ERİŞİM