"Finansal Okuryazarlık" Eğitimi Tamamlandı!

“2022 Yılı Hizmet İçi Eğitim Takvimine” istinaden, web sayfamız aralığı ile dijital platform üzerinden alınan talepler doğrultusunda, 22 Kasım Salı günü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” düzenlendi.

Personelimizin finansal bilincini geliştirmek maksadı ile düzenlenen eğitim, TEB Aile Akademisi Yöneticisi Sayın Nevben Solmaz tarafından gerçekleştirildi. Ülkemizin sürdürülebilir büyümesi için finansal bilincin büyük önem taşıdığından hareketle TEB Aile Akademisi tarafından hayata geçirilen eğitim programı kapsamında; “Bütçe nedir?”, “Doğru bütçe planlaması nasıl yapılmalıdır?”, “Yatırım ürünleri ve özellikleri nelerdir?” sorularına cevaplar verildi.

Sayın Solmaz, harcama dağılımının ihtiyaç, istek ve birikim olarak dengeli bir şekilde yapılmasının gerekliliğini vurgularken, aile bütçesi oluşturma sürecine çocukların da dahil edilerek finansal bilince sahip nesiller yetiştirmenin öneminin altını çizdi. Yaklaşık iki saat süren eğitim, personelimizden gelen sorular ile interaktif olarak yoğun bir ilgi ile tamamlandı.

 

HIZLI ERİŞİM