Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi Tamamlandı!

21 Mart 2022 Pazartesi günü Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu'nda, bu yıl ilk defa web sayfamız aracılığıyla dijital platform üzerinden gerçekleştirilen hizmet içi eğitim talepleri doğrultusunda "Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi" verildi.  Personelimizi bilgilendirmek maksadı ile Başkanlığımız ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile düzenlenen eğitim programına ilgi yoğundu.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve İstanbul Üniversitesi gibi önde gelen eğitim kurumlarında dersler veren Etkili İletişim ve Beden Dili Uzmanı Sayın Arzu Taşoluk; iletişimi etkileyen faktörler, iş yerinde iletişimde dikkat edilmesi gerekenler, iletişimde yapılan hatalar gibi önemli konularda bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Taşoluk “iletişim” kavramını ”kişiler arasında duygu, düşünce, fikir alışverişi“ olarak tanımlarken, kişilerarası ilişkilerin geliştirilmesinde üslup, ses tonu, ses tınısı gibi unsurların öneminin altını çizdi.

Eğitim katılımcıların da dahil edildiği beden dili egzersizleri ile eğitim interaktif olarak devam etti. Taşoluk, beden dili kullanımında; göz teması, mesafe, olumlu yüz ifadesi ve güvenli duruşun etkilerini açıklayan örnek uygulamalar gerçekleştirdi. Eğitimin devamında görsel ve işitsel hafıza etkinlikleri ile etkili iletişim konusunda personelimize farkındalık kazandırıldı.

Personelimizden gelen talepler doğrultusunda “iletişim” konulu eğitimlerimiz devam edecektir.

1.JPG (1.40 MB)

3.jpg (114 KB)

5.jpg (947 KB)

2.jpg (118 KB)

4.jpg (122 KB)

 

HIZLI ERİŞİM